Ідеї для міста

Місто — живий організм, його формують наші спільні думки, а рухають вперед інноваційні ідеї та фантазія. Міська інтернет-газета Postpaper ініціювала серію зустрічей-презентацій «Ідеї для міста», де винахідники, дизайнери, урбаністи та програмісти демонстрували власні проекти, прототипи винаходів та зразки для наслідування, вже наявних якісних змін в інших містах.

Ilumatica та Greentop

18-и річний винахідник з Тернополя — Остап Голяка презентував інноваційне економне вуличне освітлення, систему, яку легко впровадити в місті й яка при цьому економить кошти його мешканців. Ця система — Ilumatica, вперше буде впровадженою на території кампусу УКУ, у Львові. Інший винахід Остапа — унікальна конструкція для вже винайденої у світі гідропонічної ферми — системи вирощування зелені, овочів та фруктів (Greentop). Нова система дає змогу застосовувати цю систему на дахах промислових будівель, квартирі, балконі, чи навіть підвалі.

Винаходи Hochu Rayu

Засновник дизайн-бюро Hochu Rayu Віталій Кирилів, презентував виріб — муфту для дверей метрополітену, яка сприяє позитивній емоційній взаємодії між пасажирами метрополітену, де притримують і передають не двері, а побажання. Також, Віталік презентував концепт «Волонтера» — компактний контейнер-помічник, який водночас містить систему навігації, живлення для пристроїв, аптечку та інші потрібні в екстрених ситуаціях дрібнички.

Озеленення міст в США

Питання озеленення нашого міста надзвичайно актуалізувалось місцевими активістами. А як це відбувається закордоном? Крістіна Монзер, яка займається урбаністичними та мистецькими проектами, розповіла про найцікавіші, й часом дещо пікантні проекти з озеленення міст у США, детальніше в презентації.

Презентація de:coded

Для того аби місто розвивалось, а його мешканці реалізовували власні напрацювання, повинно існувати відповідне середовище. Група активістів готує до відкриття середовище проривних рішень — de:coded, засновники котрого провели презентацію на «Ідеях для міста». Занедбану споруду хлопці трансформують у центр сучасних рішень й вже згуртовують навколо себе програмістів, інженерів, дизайнерів, науковців та винахідників. Під кінець зустрічі хлопці приготували для всіх присутніх морозиво з рідкого азоту.

Всі ідеї презентовані на «Ідеях для міста» — є більш, ніж реалістичні, тож маємо надію, що вони будуть реалізовані в просторі нашого міста.